Zámek Weesenstein

Na zámku Weesenstein je skutečně rušno a lidé sem jezdí za prohlídkami interiérů, koňských stájí, barokního sálu a zámeckého parku. Netypické je, že konírny se nachází v pátém patře.

Hrad Weesensteinautor fotografie: Jörg Hempel

Cesta za památkami

Do Německa to není daleko, tak proč se nevydat po historických památkách? Jedním z nádherných objektů je zámek Weesenstein s bohatou historií. Spojuje snad všechny stavební styly v proměnách doby.

Poznejte tajemství života na zámku

Kaple hradu WeesensteinProhlídka zámku trvá skoro dvě hodiny. Stálá expozice zahrnuje saskou minulost, avšak v obráceném pořadí. Podíváte se na ukázky historického mobiliáře. Zajímavá je sbírka tapet z 18. a 19. století, čínské papírové tapety se scénami z každodenního života. Představováno je soukromí majitelů v dámských  a pánských obytných částech. Malý sál má styl Gottfrieda Sempera. Saský král sám provedl překlad Danteho Božské komedie do němčiny.

Do období středověku se dostanete po zámeckém schodišti. Zámkem se budete pohybovat bez průvodce, okružní trasa je značena kolem. Dozvíte se, kde se vzal název zámku a proč majitelé mají do dnešních dnů ve svém rodu jenom tři jména. Seznámíte se i s legendou o starém mnichu.

Místa k posezení v okolí zámku

Zamecká kuchyneJakmile budete mít seznámení se zámkem za sebou, zkuste zajít ještě do obce, kde jsou na návštěvníky perfektně připraveni. Dopřejte si místní speciality, navštivte zámecký pivovar Schlossbrauerei na posledním nádvoří nebo Zámeckou kavárnu. Různé pochoutky nabízí Královská zámecká restaurace, kde si před chutným obědem zajděte prohlédnout rustikální zámeckou kuchyni. Kouknete se na přípravu jídel i na historické nádobí a přístroje k vaření.

Do zámeckého areálu můžete zdarma, vstupné se platí jenom na prohlídky. Zajímavostí je, že zámek Weesenstein úzce spolupracuje se zámkem Děčín. Díky tomu se připravují různé projekty.  Pro četné návštěvníky z naší republiky to má různé výhody, například v předvánočním čase se konaly adventní prohlídky v češtině. Zámek měl rozsvícené svíce a zapálené krby.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi