Obec Hřensko

Hřensko je známé jako vstupní brána do Národního parku České Švýcarsko. Při své návštěvě můžete obdivovat mohutný kaňon Labe, údolí podél řeky Kamenice a spoustu pískovcových útvarů. Obec Hřensko je zaměřena na turistický ruch, o jaký je skutečně velký zájem. Sousedí s Německem, takže se sem hrnou zájemci i ze zahraničí. Do Hřenska se můžete vypravit romantickou plavbou parníkem z města Děčín, která se koná během sezóny v pravidelných časech, pokud je dobrá hladina Labe.
restaurace u raka ve hřensku

Co ve Hřensku uvidíte?

Hřensko je zejména místem se spoustou restaurací, penzionů a hotelů, ale je také výchozím místem za návštěvou nejznámějších památek národního parku. Ze Hřenska se můžete vydat jak na Pravčickou bránu, tak i do soutěsek řeky Kamenice. Máte-li v plánu navštívit obě atrakce v jediný den, doporučujeme využít naučné stezky Hřenskem.

Na Pravčickou bránu

Než vyrazíte, namastěte si svaly, protože k Pravčické bráně budete pořád stoupat, je to kopeček, ale nebojte zvládnou je i děti. V době, kdy budete ztrácet dech, se před vámi objeví výletní zámeček Sokolí hnízdo, který je takřka nalepen ke skále z pískovce. Úžasná stavba, která dnes slouží jako výletní restaurace a také muzeum národního parku. Od výletního zámečku si pak vyberte některou z vyhlídek odkud budete mít do okolí, ale zejména na samotnou Pravčickou bránu.

pravcicka brana z cesty vyletni zamecek sokoli hnizdo

Na lodičky do soutěsek

Chcete-li si užít jen jízdu na pramici za vyprávění převozníka, tak stačí vyrazit ze Hřenska. Stačí jen následovat řeku Kamenici, ale nezapomeňte jít proti proudu. Ze Hřenska je to přibližně 2,5 km chůze. Jízda soutěskami opravdu stojí za to!

lodicky v sousteskach ve hrensku

Výhlídky nad Hřenskem

Další zajímavou atrakcí jsou málem zapomenuté vyhlídky nad Hřenskem ze kterých budete mít pěkný výhled jak na Hřensko, tak si na kaňon řeky Labe…

Plánujete zůstat ve Hřensku více dní?

Dovolenou je ve Hřensku a celém Českosaském Švýcarsku je potřeba předem naplánovat. Nabídka ubytování v Českém Švýcarsku je na velmi dobré úrovni. Výběr ubytovacích zařízení je od levných kempů, penzionů až po luxusní wellness hotely.

 

 

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi