České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko se táhne od českých Jetřichovic a Brtníků až k městu Pirna v Sasku. Celá oblast je ideální pro milovníky přírody a najdete tady mnoho zajímavých koutů v podobě skalních útvarů, lidových stavení a bývalých skalních hradů.

Ceske Svycarsko

Oblast plná zajímavých míst

České Švýcarsko je bohaté na turistické a cyklistické trasy. Není problém se během cest zastavit v hospůdkách nebo v četných venkovních občerstveních a dopřát si relaxaci a posilnění. Vedle silnice z Jetřichovic do Rynartic zahlédnete Trpasličí skálu, kde byly do pískovcové skály vytesány schody a rovněž reliéfy Sněhurky a sedmi trpaslíků.

Blízko Jetřichovic zajděte na pískovcové skalní útvary s vyhlídkami. Jedná se o Rudolfův kámen, Vilemíninu stěnu a Mariinu skálu. Půl kilometru za obcí najdete zříceninu hradu Falkenštejn. Blízko Vysoké Lípy se zase můžete pustit do objevování zbytků skalního hradu Šauštejn.

Atrakce které musíte navštívit

Soutesky hrenskoČeské Švýcarsko – to jsou i velmi slavná místa se jmény Pravčická brána, Křinické údolí, Hřensko, soutěsky v Hřensku, stolová hora Děčínský Sněžník. Město Děčín je místem pro zábavu dětí i dospělých. Nechybí tady kino, zoologická zahrada, zámek s možností prohlídek, muzeum ani různé kulturní akce. České Švýcarsko bude vyhovovat horolezcům a také zájemcům o zdolávání rozhleden a malebných vyhlídek – v oblasti jich najdete hned několik.

Kam za sportem a kulturou?

Kromě cyklistiky a turistiky si vyzkoušejte třeba projížďky na koních ve volné přírodě. Vyzkoušet můžete koně ve Všemilech nebo v Rybništi u Krásné Lípy. S krajinou Českého Švýcarska se blíže seznámíte i v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Expozice zaujme návštěvníky všech věkových kategorií. Prohlédnete si interaktivní exponáty – větrný mlýn, lososí cestu nebo labyrint v krajině. Kinosál s padesáti místy slouží ke sledování různých pořadů o kráse krajiny.

Tipy kde se ubytovat v Českém Švýcarku

Velkou výhodou celé oblasti je velká nabídka ubytovacích zařízení. Plánujete-li strávit v Českém Švýcarsku dovolenou, pak doporučujeme stránku ubytování v Českém Švýcarsku, kde si vyberete ubytování různých druhů a kategorií.

Další zajímavé informace o Českém Švýcarsku:

 

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi