Výlet z Bad Schandau do Jetřichovic

V okolí Bad Schandau je spousta nádherných míst a památek jako stvořených pro turistické i cyklovýlety. Pěkným a oblíbeným cílem je také malebná rekreační obec Jetřichovice v Českém Švýcarsku a její přilehlé okolí.

Jetřichovice

Parádní cyklovýlet z Bad Schandau do Jetřichovic a okolí

na kole po českém švýcarskuDo Jetřichovic vás přivede příjemná cyklotrasa. Na saské straně vede nejprve po silnici II. třídy č. 165 a poté se stáčí vpravo na zpevněnou cestu. Po ní dojedete do zaniklé obce Zadní Jetřichovice, kde překročíte státní hranici. Tento romantický kout uprostřed lesů leží na tzv. České silnici a stojí za to, abyste se tu na chvíli zastavili a užili si jeho příjemnou atmosféru. Kdysi tu stávalo pár domů a mlýn s vyhlášenou krčmou. Místo v minulosti tak hojně navštěvované po 2. sv. válce zpustlo, obec zanikla a dnes je oblíbeným výletním cílem. Odtud vás další úsek cesty v délce zhruba 11 km dovede do Jetřichovic.

Vzhůru za výhledy do Jetřichovických skal

Na co se můžete těšit v Jetřichovicích a okolí? Je toho opravdu hodně. Již samotná atmosféra obce se nese v duchu odpočinku a příslibu výletů. V Jetřichovicích je řada malebných lidových staveb, na některých místech ční skalní masivy, obklopují je lesy i louky. Najdete tu hospůdky i kiosky a téměř každá ze zdejších cest vede do nějakého zajímavého místa. Jedním z nich jsou Jetřichovické vyhlídky. Během jedné cesty po červené TZ můžete postupně poznat všechny tři. Mariina skála, Viléminina stěna a Rudolfův kámen vám nabídnou neopakovatelné výhledy na České Švýcarsko. Od Rudolfova kamene můžete pokračovat až k rozcestí Pohovka a vrátit se do Jetřichovic po zelené turistické trase.

Návštěva Pyšné princezny

Pěkný a zajímavý výlet vás přivede k Dolskému mlýnu. Původní stavení dnes připomíná sice jen torzo obvodového zdiva, přesto je vyhledáváno pro svou někdy romantickou, jindy až strašidelnou atmosféru a krásnou okolní přírodu. Mlýn ještě jako celé stavení i s náhonem můžete dodnes vidět v pohádce Pyšná princezna.

Procházka Pavlininým údolím za Sněhurkou a sedmi trpaslíky

roubenka v jetřichovicíchNedaleké Pavlínino údolí, které se rozprostírá mezi Jetřichovicemi, Rynarticemi a osadou Studený, vybízí k procházce romantickým kaňonem s protékající říčkou Chřibskou Kamenicí. Cestou uvidíte Rusalčinu jeskyni či třeba rybník známý jako Pavlinino jezero. U silnice mezi Jetřichovicemi a Rynalticemi na vás čeká Trpasličí skála. Reliéfy sedmi trpaslíků a Sněhurky jsou vytesány do skalního bloku a postupně se vám zjevují, když stoupáte nahoru. V nedalekých Havraních skalách najdete zříceninu hradu Falkenštejn a jako v pohádce si budete připadat v obci Kamenická Stráň, která je doslova přehlídkou lidové architektury.

Kde uložit hlavy i kola ke spánku?

Pokud chcete vidět a poznat co nejvíce, využijte nabídku ubytování v Jetřichovicích a okolí, navíc s možností úschovy kol. Příjemn é chvíle můžete strávit například ve stylovém rodinném statku Na Výšinkách, s velkou zahradou a pěknými výhledy na obec a okolní skalní masivy.

Z Bad Schandau do Jetrichovic

 

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi