Park Miniatur Malé Saské Švýcarsko

Na krásy Saského Švýcarska si musíte vyhradit mnoho času, protože tolik nádhery nelze projít za nějaký krátký časový úsek. Nepatříte zrovna mezi aktivní turisty a výletujete jenom občas? Potom si dopřejte prohlídku parku miniatur

Male Saske svycarsko

Poznejte krásy Saského Švýcarska během jednoho dne

V parku miniatur budete mít vše hodně zmenšené a daleko dříve poznané. Park miniatur Kleine Sächsische Schweiz (Malé Saské Švýcarsko) leží v obci Dorf Wehlen blízko městečka Stadt Wehlen v regionu Saské Švýcarsko. Plocha 2500 metrů čtverečních byla začátkem báječného mini světa s bonsajovými stromky a s modely skalních útvarů z originálního labského pískovce. Nechybí ani realistické vyobrazení údolí řeky Labe. Dnes je plocha takřka dvojnásobná.

Najdete tady více než šedesát exponátů, zahrnující budovy, pískovcové skalní útvary, vodní toky, vozidla. Vlaky projíždějí modelovou železnicí a pohybují se i modely lodí. Spatříte zde i model elektrického výtahu v Bad Schandau. Krajinu v miniaturní podobě doplňují funkční historické modely lodí, poštovní stanice s poštovním dostavníkem, železnice. Nechybí ani oblíbené výletní cíle s hrady, zámky a dalšími historickými objekty a technickými památkami.

Projeďte se historickým vláčkem

Hlavní atrakcí je projížďka po areálem v malém historickém vláčku pro 15 pasažérů. Svezou se na něm i dospělí. Během jízdy se budete dívat na skalní kaňon, projedete tunelem a dorazíte až na vrchol pozemku s replikou nádraží v Lohsdorfu. Mašinka si po cestě spokojeně bafá a pohání ji malý benzinový motor. Každoročně přibývá hned několik modelů. Konkrétně budete obdivovat model vyhlídky Bastei, pevnosti Königstein, skalního útvaru Brandscheibe, Pravčické brány s přilehlou restaurací, Karlova mostu v Bad Schandau, hradu Wehlen, model trolejbusu jezdícího v letech 1901–1904 v Königsteinu, hrad Hohnstein.

V parku naleznete i sochařskou dílnu, kde je možné pozorovat průběh výroby modelů. Děti stoprocentně přiláká umělé jezírko, kde se dají pouštět modely na dálkové ovládání. Bavit je bude i rýžoviště zlata, kde se rýžují zlatá zrnka.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi