Saské Švýcarsko

Pískovcová pánev tvořící nádhernou krajinu Českého Švýcarska pokračuje na Děčínsku přes státní hranici – oblast je německým národním parkem a nazývá se Saské Švýcarsko.

Lilienstein

Krásné výhledy ze stolových hor

Region je typický stolovými horami rostoucími z plošin. Rozprostírá se nad kaňonovitým údolím řeky Labe. Nejlépe se do Saského Švýcarska dostanete silnicí číslo 62 z Děčína. Jedná se o ráj turistů. Čeká na vás řada značených cest s mnoha směrovkami.

Pevnost KonigsteinNejkrásnější stolovou horou, na kterou se můžete vypravit, je Lilienstein. Uchvátí vás i rozlehlá pevnost Königstein, kde je připraveno několik expozic a výtahy pro snadné zdolávání obrovského komplexu. Další stolové hory Pfaffenstein a Zschirnsteine se vám zalíbí stejně jako skupina skal Bastei s překrásnými vyhlídkami a skalním hradem Neurathen.

Skalní útvar Pfaffenstein patří k nejzajímavějším v oblasti Saské Švýcarsko. Tvoří ho členité pískovcové skály a osamocené skalní věže. Pne se tady i známá štíhlá věž Barbarine, kam nemohou horolezci. Nahoře se můžete podívat na 23 metrů vysokou kamennou rozhlednu válcového tvaru. Okolí je však plné vysokých stromů, takže výhled je poněkud zhoršený. Dojít však můžete na nejjižnější cíp, kde jsou skvělé vyhlídky na okolí, dokonce zahlédnete i Děčínský Sněžník.

Skalní vyhlídky nabízí krásný výhled do kraje

SchrammsteinePerfektní vyhlídky slibuje i skalní hřeben Schrammsteine v Česku přezdívaný Šrámové kameny, odkud budete mít značnou část Saského Švýcarska jako na dlani. Kuhstall je skála se skalní bránou ukrytá v lesích nad údolím Křinice. Jde o takový skalní tunel dlouhý 24 m. Nad branou uvidíte na skále zbytky hradu Wildenstein.

Po železném žebříku se dostanete na skalní hrádek Hockstein nedaleko Hohnsteinu. Nádherné výhledy na okolní krásy nabízí Polenztal, Grosser Zschirnstein, Pfaffenstein s Barbarine, Bielatal,  Falkenstein, Friensteine a tak dále. Na pramicích se projedete v Obere Schleuse u Hinterhermsdorfu nebo na Kosím jezeře. Váš pohled očaruje i čedičový Grosser Winterberg. Na okraji obce Schöna objevíte kopec Kaiserkrone a ze skalních plošin uvidíte například Zirkelstein a mnoho skal a kopců.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi