Jízda parníkem po Labi

Lodě na řekách nepatří zrovna k nejrychlejším dopravním prostředkům, ale můžete si v nich odpočinout a zapomenout na všední průběh dní. Plavby na řekách vám nechají zapomenout na samý spěch a vy se přizpůsobíte línějšímu tempu řeky.

Plavba po Labi 1

Tradiční plavba po Labi

Během plavby se budete dívat na míjené krajiny okolo břehů. Jízdy parníkem po Labi mají už dlouholetou tradici. Z přístavu v Děčíně se můžete vydat na trasu do Hřenska a dále do Bad Schandau.

Bad Schandau je startovním bodem pro toulky Saským Švýcarskem. Nalákat se nechte na termální lázně s několika bazény, saunami, wellness službami a jinými atrakcemi pro děti i dospělé. Na městečko se podíváte z výšky, pokud se necháte svézt elektrickým výtahem nad Bad Schandau. Prozkoumejte zdejší botanickou zahradu, muzeum nebo kostel.

Vyjet si můžete i o kus dál – do německého města Drážďany. Z Děčína doplujete lodí do Hřenska, kde lze vystoupit a pak se vydat na zajímavé turistické atrakce, stvořené samotnou přírodou – na Pravčickou bránu, k soutěskám na projížďku na lodičkách či na Meznou.

Vítejte do Drážďan

DSC_0673Pokud doplujete až do Drážďan, budete se přemisťovat skalním kaňonem Českého Švýcarska, pod hradem Königstein , labskými zátokami, městečkem Pirnou a krajinou vinic až k zámku Pillnitz. Proplujete i pod mosty starého města až do středu Drážďan u vyhlídkových Labských teras. Blízko spatříte chrám Frauenkirche a památný Zwinger. Speciální plavba lodí je spojena i průvodcovským okruhem s výkladem při procházce historickým centrem.

Půjdete přes vyhlídkové terasy kolem  Frauenkirche ke Královskému paláci a k zahradám Zwingeru. Na lodi se můžete i najíst. Pochopitelně si můžete zvolit i svůj vlastní program, posedět v kavárně, dát si oběd nebo zmrzlinový pohár v místní restauraci nebo si zajít kamkoli podle zájmu. Osobní dopravu z Drážďan po řece Labi v Saském Švýcarsku zajišťují i historické parníky.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi