Pískovcový blok Schrammsteine

Monumentální vzhled má skalní hradba umístěná na pravém břehu Labe, u obce Ostrau. Rozkládá se na na východní stranu od městečka Bad Schandau a řadí se společně s vyhlídkou Bastei k jedněm z nejpěknějších vyhlídek v německé části regionu Labské pískovce.

Schrammsteine 3

Šrámové kameny

Schrammsteine se staly vyhledávaným turistickým i horolezeckým terénem. Pískovcový blok má v překladu název „šrámové kameny“ a právě tyto šrámy způsobují zranění zdejším horolezcům. Skalní pískovcový masiv Schrammsteine získal pojmenování podle svého vzhledu, vzniklého zvětráním a členěním.

Za unikátním skalním městem se vypravte k hraničnímu přechodu Hřensko, odtud to máte jenom 6,5 km. Městečko se skalami je propleteno hned několika označenými cestami, které si můžete podle libosti procházet. K absolvování je potřeba obstojná fyzická kondice, protože budete překonávat značné převýšení. Po cestě budete přelézat žebříky a absolvovat výstupy a sestupy po schodech. Cesta je zabezpečena lany. I skalní vrchol je zabezpečen – ohrazuje ho zábradlí. Konec vyhlídky je opatřen lavičkou. Z vrcholu Schrammsteine se vám otevře nádherná kruhová vyhlídka na skalní věže Hoher Torstein.

Kde zaparkovat?

K zaparkování vám poslouží lesní parkoviště, ale to bývá obsazené. Další možností je parkování přímo v obci. Čeká vás přibližně hodinová cesta, než se dostanete na sklaní vyhlídku. V hlavní turistické sezóně sem míří skutečně hodně lidí, takže počítejte s tím, že sami rozhodně nebudete. Poznáte to hlavně na posledním úseku s výstupem, kdy se musí mezi sebou střídat lidé na schodišti v klesajícím a stoupajícím směru. V oblasti Schrammsteine vedou z rokle Heringsgrund na Schrammsteinweg a Zurückssteig kovové schody a žebříky. Schodů je prý 903! Cesta je plná krásných výhledů. Tyto schody spíše využijte ke stoupání.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi