Dráždany

Výlety do Drážďan se staly velmi oblíbenými a snadno se sem dostanete i vlakem. Lidé jezdí nejen za výhodnými nákupy, ale i za památkami, do zoo a na velmi populární vánoční trhy.

Dresden

Hlavní město Saska

Dráždany, leží cca 40 km od českých hranic. Adventní čas je skutečným zážitkem pro malé děti i dospělé. Koná se řada svátečních akcí. Ochutnáte lahodné speciality a nakoupíte dárky. Vybírat můžete z tradičních výrobků ze sortimentu krušnohorského řezbářského umění, ochranovských hvězd, látky s modrotiskem nebo nefalšované drážďanské štoly. Nejspíše se něco dozvíte o historii kominíčka ze sušených švestek zvaného Pflaumentoffel. Nevynechte slavnosti perníku či slavnostní průvod drážďanským historickým centrem Altstadt, po němž se nakrojí obří štola vážící několik tun. K Vánocům patří i duchovní hudba, do ní se můžete zaposlouchat třeba při pravidelně konaných  varhanních koncertech za svitu svíček v kostele Frauenkirche. Hudební program vždy nabízí i kostel Kreuzkirche.

Drážďany mají pěknou a rozlehlou zoologickou a botanickou zahradu. Děti vezměte na prozkoumání technické sbírky „Svět dobrodružné matematiky“. Při procházce čtvrtí Neustadt si představíte, jak vypadaly Drážďany před bombardováním před rokem 1945. Najdete tady ukázky měšťansko-barokní a gründerské architektury. Zajímavý je paláci Japanisches Palais, kde dnes sídlí Zemské prehistorické muzeum a Národopisné muzeum.

V Drážďanech a okolí můžete zažívat dopravování historickými prostředky. Půjde o nevšední dobrodružství. V údolí Kirnitzschtal jezdí tramvaj Kirnitzschtalbahn. K dispozici je vám Loschwitzká visutá lanovka nebo pozemní lanovka Standseilbahn, která vás doveze do vilové čtvrti Weißer Hirsch. Zajímavá je i nejstarší německá úzkokolejka Weißeritzbahn a úzkokolejka Lößnitzgrundbahn – ta jezdí po rodném městě Karla Maye Radebeulem.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi