Bastei

Saské Švýcarsko je zaplněno skalními útvary s překrásnými vyhlídkami. Mezi ty skutečně „nej“ se řadí vyhlídková plošina Bastei. Především v době hlavní turistické sezóny se sem vydává ohromné množství lidí.

Bastei

Na Bastei za krásnými vyhlídkami

Pokud milujete spíše osamocené rozjímání v přírodě, budete zde zklamáni, ale věřte, že výhledy vám za to stojí! Na Bastei se vypravte cca 15 km od hraničního přechodu Hřensko – Schmilka, skalní most objevíte nedaleko lázeňského městečka Rathen. České a Saské Švýcarsko jsou typické svými pozůstatky skalních hradů. Na území Bastei naleznete hrad Neurathen. Z Bastei se podíváte do údolí řeky Labe, na kamenný most Basteibrücke, hrad Neurathen a celé skalní město. Kamenný most Basteibrücke má sedm oblouků a překlenuje hlubokou propast Mardertelle (Kuní jámu).

Kudy na Bastei?

Hotel BasteiPo zaparkování na centrálním parkovišti se za několik minut dostanete k první vyhlídce. Cestou dál se objevíte v prostoru horského hotelu Bastei. Po zdolání několika schůdků se objevíte na  terase restaurace, umožňující vyhlídku na stolové hory druhého břehu Labe. Za dalšími výhledy budete pokračovat opět od hotelu. Před schody na kamenný most se dejte napravo a patřičně si užijte panoramatický pohled na krajinu s Königsteinem, Liliensteinem , Pfaffensteinem a Labem.

Směrem vlevo budete koukat na mohutné skály s s kamenným mostem Basteibrücke. Sejdete po schodech a půjdete se podívat na ostatní vyhlídky. Posléze pokračujte z kamenného mostu na hrad Neurathen, kde se platí nízké vstupné a vystavují se zde nálezy z místních vykopávek. Dále okouknete pozůstatky hradu, vodní nádrž, středověký katapult nebo místnosti vytesané do skal.

Výlet na Bastei vás nezklame v žádném ročním období. Vlastně vás čeká úplně jiný pohled se zasněženými krajinami, s barevně zbarveným podzimním listím  a naopak v létě s oblastí ponořenou do zeleně.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi