Pevnost Königstein

Na pevnost Königstein se vypravte do regionu Saské Švýcarsko. Najdete ji asi 15 km od pohraniční obce Hřensko. Celá stavba je dost rozsáhlá, takže počítejte s dostatečnou časovou rezervou. Nejlépe si vyhraďte na výlet celý den.

Pevnost Konigstein

Výlet na celý den

Už při spatření pevnosti vás napadne, že tohle nezvládnete projít, ale určitě vám pomohou dva nainstalované výtahy pro snadnější přepravu turistů. Skalní plošina ihned ukáže přes padesát různých staveb a stavbiček v areálu. Z pevnosti je pochopitelně pěkný rozhled do dalekých krajin. Spatříte údolí řeky Labe, Saské Švýcarsko a východní výběžky oblasti Krušné hory. Pro milovníky výhledů doporučujeme trasu okolo hradeb z pískovcového kamene. Má cca 2 km a procházka je skutečným zážitkem. Během prohlídky se seznámíte s nejstarší dochovanou německou kasárnou.

Kanon v pevnosti KonigsteinZajdete do hradní kaple, hladomorny, do prvního posádkového kostelu v Sasku a podíváte se na nejhlubší studnu v Sasku. Během bouřky se hlavně ani nezkoušejte dostat na plošinu dubu, kde prý není bouřky, aby sem neuhodil blesk. Na Königsteinu se vám představí Georgenburg s ukázkami historie státního vězení a staveb, Magdalenenburg a malbami Saského Švýcarska či historický vinný sklep Fasskeller s gigantickým sudem na víno.

Neumíte německy? Žádný problém

Na pevnost Königstein nepotřebujete žádné cizojazyčné znalosti, jelikož sem jezdí mnoho českých turistů, získáte informační materiály v češtině. Jedná se o průvodce po pevnosti Königstein, orientační plánek a informační leták. K dispozici je i audioprůvodce. V pevnosti se konají i krátkodobé výstavy, informace k nim jsou rovněž poskytovány i v českém jazyce. Během roku se můžete vypravit s dětmi na speciální akce. Například jde o hledání pokladu, koncerty, výstavy či horolezecké akce.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi