Zámek Moritzburg

Zámek Moritzburg se nachází blízko města Drážďany. Samotná stavba vám nebude zase tolik neznámá, protože se tady natáčela slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku. Je tedy pochopitelné, že sem míří mnoho turistů i z naší země.

Zamek Moritzburg

Prohlídka zámku nabízí spoustu zajímavostí

Pokud jste ještě zámek nenavštívili, máte naše doporučení. Na zámku se projdete po místnostech vyplněných sbírkami s loveckými trofejemi nebo čínským, japonským a míšeňským porcelánem. Zdejší cenný porcelán je obsahem hned čtyř místností. Velmi zajímavá je péřová místnost „Federzimmer“. August Silný si nechal zhotovit a ozdobit postel i ložní zařízení pery různých exotických ptáků. Lůžko vypadá dost okázale a pokrývají ho skoro dva miliony ptačích per v nejrůznějších barvách.

Váš zrak jistě upoutají i kožené tapety s velkoformátovými kresbami a ornamenty. Pokoje vám připomenou obrovskou knihu s obrázky, kde se zobrazuje antická mytologie. Moritzburg drží světové prvenství v počtu barokních kožených tapet. Zámek Moritzburg je úzce spojen i s honitbami a lovectvím. Loveckou tématiku přibližuje jedna z největších loveckých trofejí v Evropě. Nechybí paroží vyhynulého veledaňka a legendární parohy 66teráka.

Podívejte se za Popelkou

Zámek pořádá i výstavu k filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku. Nově otevřené expozice připomenou tvorbu režiséra Václava Vorlíčka a hudbu Karla Svobody. Je připraveno mnoho  kostýmů, rekvizit a také zajímavých doprovodných akcí pro děti i dospělé. Na boční straně zámku je umístěno Popelčino schodiště, kde ztratila střevíček. Zámecký park vyplňují rybníky vzniklé z bažin – Horní velký, Dolní velký a Zámecký. 2,5 km od zámku stojí rokokový pavilón Fasanenschlösschen. Bažantí zámeček Fasanenschlösschen se vyznačuje čínským stylem a stal se z něho střed velké bažantnice. Rybník má i přístav s molem a maják. Dále v areálu najdete Venušiny studny, budovy na uskladnění ptačích sítí a dvorní kuchyni.

Další tipy na výlety do okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi