Vyhlídky nad Bad Schandau

Na Bad Schandau se můžete podívat z několika blízkých vyhlídek. Na jednu z nich se dostanete elektrickým výtahem, který vás dopraví na Ostrauskou plošinu. Městečko Ostrau je umístěno v nadmořské výšce 245 m a výtah takto přímo spojuje Ostrau s Bad Schandau.

Vyhlidky nad Bad Schandau

Za krásnými výhledy do okolí Bad Schandau

Ihned po příjezdu do městečka Ostrau se vám otevřou úžasné vyhlídky na oblast Saského Švýcarska, na skalní masiv Schrammsteine a na Falkenstein, Labské údolí. V Ostrau stojí unikátní rozhledna ze železa s tvarem svíčky. Sem se dostanete výtahem a horní část rozhledny je spojena se svahem mostem.

PapsteinMezi železniční zastávkou Krippen a nádražím v Bad Schandau můžete po značené stezce dojít ke stolové hoře Kleinhennersdorfer Stein. Slavné jsou zdejší rozlehlé jeskyně. Další blízká stolová hora si říká Papststein a nabízí ohromující výhledy na okolí. Na Papststeinu je i rozhledna a oblíbená horská restaurace. Za chatou na Papststeinu můžete pokračovat v cestě na Gohrisch.

Místní částí Bad Schandau je také Ze Schmilky se vydejte po zelené značce směrem na Bad Schandau a cca po 600 m odbočíte z chodníku mezi domy na pravou stranu do stráně na lesní pěšinu. Dáte se vzhůru po schodech a pak se můžete dívat do pěkného údolí Labe. Pokračujte stále po zelené až na vyhlídku Kleine Bastei – Malá Bastei. Skalní vyhlídka vám otevře 180° panoramatického výhledu na údolí Labe, stolovou horu Lilienstein a na Saské Švýcarsko. Absolvovaný výstup má značné převýšení.

Další zajímavosti v Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi