Postelwitz

Jednou z městských částí města Bad Schandau je Postelwitz. Jedná se o nádhernou loďařskou ves, kde naleznete spoustu úchvatných hrázděných domů.

Domy sedmi bratru

Loďařská ves Postelwitz

Siebenbrüderhäuser – Domy sedmi bratrů. Jejich vznik se spojuje s pověstí o rybáři, který nechal pro každého syna postavit jeden dům. Jeho vlastní dům byl ale svými rozměry nejvyšší. Už ve středověku vedla obchodní stezka z Postelwitz až do Sebnitz.

Nedaleko Postelwitz objevíte studánku Zahnsborn, kde si můžete svlažit nohy po dlouhém chození po vyhlídkách a kopcích v okolí. V obci Postelwitz spatříte i cedulky, označující výšku hladiny při povodních. Sami se přesvědčíte, že jsou umístěny dost vysoko. Postelwitz má přívoz, díky kterému se dostanete na protilehlý Krippen – na levý břeh Labe. Najdete zde muzeum věnované vynálezci broušení dřeva pro výrobu papíru – F.G. Kellerovi.

Od parkoviště u silnice nad osadou Postelwitz se dostanete na pískovcový hřeben Schrammsteine. Území je zaplněno spoustou značených cest, ale pozor na jejich směr – některé jsou jednosměrné a můžete buď sestupovat nebo stoupat vzhůru. Je to děláno kvůli hojným návštěvníkům, aby si vzájemně nepřekáželi. Pokud se vypravíte na nejvyšší skalní vyhlídku Hoher Torstein, půjdete více jak hodinu. Následné výhledy se vám budou stoprocentně zamlouvat a nebudete vědět, kam dřív stočit fotoaparát ke zvěčnění nádherných momentů v lůnu okouzlující přírody.

Další zajímavosti v Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi