Volně stojící elektrický výtah

Několik kilometrů od hraničního přechodu Hřensko leží německé pohraniční městečko Bad Schandau a zde si můžete vyzkoušet nezvyklý způsob městské dopravy. Je jím výtah do městské čtvrti Ostrau.

Vytah Ostrau

Do Ostrau pohodlně výtahem

Městská část Ostrau se nachází několik desítek metrů nad středem Bad Schandau, respektive na pískovcové terase. Pokud se chcete dostat do městečka nebo za vyhlídkami, vlezete do padesát metrů vysoké konstrukce a povezete se až na horní plošinu.

Vilová čtvrť Ostrau

OstrauOstrauská plošina v oblasti Ostrau nad Schandau je stvořena pro turisty a z výšky budete obdivovat vyhlídku na Falkenstein, Schrammsteine a jiné části Saského Švýcarska. Kulturní technická památka byla postavena již v letech 1905 – 1905 díky hoteliérovi Rudolfu Sendigovi. V městečku nechybí staré hrázděné statky, prázdninové ubytovny, vily, penziony i hostince, rodinné domky a lázně. Modernizace proběhla v roce 1990.

K nástupní stanici výtahu se dostanete po několika metrech pravým směrem od silničky vedoucí z Hřenska do Bad Schandau. Platí se zde jízdné. A pokud by měl výtah náhodou poruchu, dá se sem dojet ještě oklikou po silnici. Vede po strmě stoupající lesní stezce a objížďka je dlouhá několik kilometrů.

Další zajímavosti v Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi