Labská promenáda

Nejstarší lázeňské německé letovisko Bad Schandau je ideálním místem k celkové relaxaci a odpočinku nejen v samotném areálu lázní, ale i v jeho těsné blízkosti. Můžete se oddávat různým odpočinkovým i sportovním aktivitám. Vychutnejte si například jednu z hlavních dominant městečka – promenádu.

Labska Promenada

Posezení na břehu řeky Labe

Labská promenáda je dlážděná a už název napovídá, že se táhne podél toku řeky Labe. Svůj volný čas zde využijte i k příjemným posezením v restauracích. Dopřejte si chutné jídlo, zákusek, horkou kávu, čaj nebo v letních vedrech něco studeného na osvěžení. Labská promenáda je olemována lázeňskými hotely a penziony, kde se sejde řada hostů z různých koutů světa.

Za lázeňskou promenádou spatříte romantické údolí říčky Kirnitzsch (Křinice). Z tohoto místa se dostanete na malebnou vyjížďku Historickou elektrickou dráhou, která jezdí v pravidelných časech. Z Bad Schandau lze absolvovat projížďky na parníku do Hřenska nebo opačným směrem až do města Drážďany. Labská promenáda je i místem, kde funguje přívoz na druhý břeh. Jakmile využijete přívoz, vyjeďte na kole po cyklostezce, která vás po svém značení dovede až do Hamburku.  Kromě cyklistiky máte i turistické možnosti na tratích rozličné délky. Z Labské promenády se vydejte do centra Bad Schandau, kde narazíte na různé rozcestníky. Odtud se můžete vydat k četným přírodním zajímavostem na území Saského Švýcarska.

Další zajímavosti v Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi