Tramvaj Křinickým údolím

V Bad Schandau máte možnost absolvovat jízdu tramvají Křinickým údolím. Jízdenky se kupují přímo v tramvaji.

Krinicka tramvaj

Tramvaj Kirnitzschtalbahn

V případě, že se do lázeňského městečka dopravíte vlakem, ocitnete se hned po přechodu mostu v městské části u konečné místní elektrické tramvaje Kirnitzschtalbahn, odkud se jezdí do druhé konečné stanice Lichtenhainer Wasserfall. Nastoupíte si do libovolného vozu. Jízdenka jde koupit jednosměrná nebo zpáteční – řidič nebo řidička tramvaje vybere peníze za jízdné. Klikatou úzkou silničkou se poklidně dostanete až do stanice Lichtenhainer Wasserfall. Tady spatříte ve skalách vodopád blízko restaurace. Jakmile se ozve z ampliónů hudba, zůstaňte blízko a počkejte si, až spustí do vodopádu více vody. Během jízdy bez ostychu obdivujte překrásné údolí Křinického potoka.

Užijte si projížďku v klidu a pohodlí

TramvajÚzkokolejka Kirnitzschtalbahn je určena pro výletníky, turisty a lázeňské hosty. Z Bad Schandau si vyjedete do Národního parku Saské Švýcarsko. Křinická tramvaj má jednu zajímavost – třetina energetické spotřeby je zajištěna vlastní fotovoltaickou elektrárnou.  Tramvaj Kirnitzschtalbahn má po trase devět zastávek a proveze vás mezi pískovcovými skalami, lesy a údolím říčky Křinice.

Na toku Křinice byste dříve našli hodně mlýnů, dnes přetvořených na místa se službami pro turisty – získáte v nich nocleh či jídlo. Ve zdejších mlýnech se dříve řezalo a hoblovalo dřevo. Zajímavá je technická památka mlýn Neumannmühle s pilou na vodní pohon a mlýn na hodně  jemné piliny, využívané k výrobě papíru.

Další zajímavosti v Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi