Vilová čtvrť Ostrau

Nad Bad Schandau se rozprostírá několik zajímavých vyhlídek a jednu z nich tvoří i městská část Ostrau. Městskou část Ostrau naleznete ve výšce několik desítek metrů nad centrem samotného Bad Schandau.

Ostrau

Do Ostrau za krásnými výhledy

Rozkládá se na pískovcové terase. Odtud se zaručeně budete těšit z úžasného pohledu na oblast Saské Švýcarsko. Z ptačí perspektivy budete mít v dáli pod sebou takové skvosty jako skalní masiv Schrammsteine,  Falkenstein, stolové hory a údolí řeky Labe. Zajímavostí je, že na Ostrauskou plošinu se dostanete buď několikakilometrovou objížďkou nebo zábavněji – elektrickým výtahem. Jedná se o prosklený prostor, takže během jízdy vzhůru se sleduje vše, na co jenom lidské oči dohlédnou.

Čtvrť krásných dřevěných vilek

Vilová čtvrť v Ostrau, to jsou velmi pěkné dřevěné vily.  Vypadají skutečně výjimečně a o jejich vznik se zasloužil slavný hoteliér Rudolf Sendig, tento venkovský styl staveb byl díky jeho projektu a i financím realizován během roku 1903. Jeho inspirace pramenila z krásných vil stojících v horách Švýcarska. Splnil si svou představu o vytvoření idylických rezidencí pro obyvatele i návštěvníky této lokality. Ostatně v současnosti se můžete na vlastní oči přesvědčit, že udělal dobře a významně podpořil zdejší turistický ruch. Z Ostrau se můžete vypravit  dál – v okolí na vás čekají pěkné turistické terény, kde není nouze o přehledné značení mnoha směry po krásách Saského  Švýcarska.

Další zajímavosti v Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi