Dům Saského Švýcarska

Dům národního parku Saské Švýcarsko nadchne všechny zájemce o turistické atraktivnosti v této oblasti. Dům Saského Švýcarska naleznete ve městě Bad Schandau a zajímavostí je, že na české straně najdete rovněž podobný dům, ovšem zaměřený na České Švýcarsko, který je k dispozici ve městě Krásná Lípa.

zima bad schandau 13

Poznejte historii Saského Švýcarska

Dům Saského Švýcarska vám v expozicích představí nádhernou přírodu. Například se seznámíte s historií Labských pískovců a se zajímavými zástupci z říše rostlin a živočichů, které bydlí v uvedené oblasti. Kromě mnoha informací se podíváte na různé preparáty, experimenty a modely. Chcete vidět, jak žijí mravenci? Nemusíte jít hledat mraveniště do lesa, ale zastavte se u zvláštní expozice s jedinečným mravenčím světem. Mravenci byli umístěni do tří navzájem propojených skleněných vitrín a tímto způsobem tedy snadno uvidíte, jak žijí a pracují červení lesní mravenci.

Čeští turisté jsou zde vítáni

Český člověk tady bude spokojený, protože texty a multivize jsou i v češtině. Každý si může libovolně projít dům sám, ale jsou možné i skupinové prohlídky na přání návštěvníků. V jedné z částí domu najdete i různé výstavy. Například se tady vystavují obrazy vznikající ve volné přírodě a pomocí různých technik – hedvábí, akvarely, olej. Školy z České republiky nemusí platit žádné vstupné a třídy získají zdarma pracovní listy. Jinak je vstupné pro dospělé 4 euro a snížené vstupné činí 3 euro.

Další zajímavosti v Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Byli jste už?

Jeden z nejhezčích a nejznámějších zámků v České republice, to je bezesporu zámek Konopiště. Zajímavé prohlídky interiérů i zahrad i třeba výletní vláček. Zámek Konopiště naleznete za Prahou ve Středočeském kraji.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi