Labská cyklostezka

Celková délka trasy činí okolo 30 km po nenáročné trati. Pojedete převážně po rovině a máte cestou mnoho možností k občerstvení, odpočinku i alternativní dopravy.

elbe kleine bastei

Trasa cesty

Hřensko – Schöna – Krippen – Bad Schandau – Rathmannsdorf – Prossen – Königstein – Strand Rathen – Wehlen – Obervogelgesang – Pirna

Co zajímavého vás na cestě čeká?

Výhodou této trasy je, že pokud vám dojdou síly nebo vás omrzí jízda na kole, je tu mnoho míst, odkud se dá pokračovat nebo vracet jiným způsobem. Z obce Hřensko se vydáte ve směru k nádraží Schöna, k tomu využijete přívoz, který vás dopraví na druhý břeh řeky Labe.

Dál pokračujte na Bad Schandau, Rathmannsdorf, Prossen a k pevnosti Königstein, kde se můžete zdržet a vydat se na prohlídku zajímavé stavby. Posléze pojedete k převozu Fähre, na pláž v Rathenu a dalším cílem se stane Pirna. Po cestě se v případě zájmu zastavte na Bastei s ohromujícími skalními útvary, skalním hradem a nádhernými vyhlídkami.

Trasa cesty na mapě

Mapa Hrensko Pirna labska trasazdroj: mapy.cz

Další turistické a cyklistické trasy v okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Kam za výlety?

Znáte taková zajímavá místa jako Lomy Amerika, Koněpruské jeskyně nebo třeba Tetín? Takovéto zajímavosti naleznete v okolí Hradu Karlštejn. Krásná příroda a kousek od Prahy.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi