In-line trasa: Dolní Žleb – Krippen a zpět

Jestliže máte chuť si zajezdit na kolečkových bruslích ve volné přírodě, zkuste levý břeh řeky Labe. Trasa v minulých letech prošla několika úpravami a rekonstrukcemi a tak si dnes můžete jízdu pořádně užít.

Dolni zleb Krippen 1

Kudy pojedeme?

Dolní Žleb – nádraží Schöna – Schmilka-Hirschmühle – Krippen

Vzhůru na cestu

Trasa vede po značené cyklostezce Dolní Žleb – Bad Schandau. Počítejte tedy s tím, že se dostanete za české hranice. Cestou si dopřejete pohledy na úžasné scenérie přírody v CHKO Labské pískovce a v Národním parku Saské Švýcarsko.

Dolni zleb Krippen 4Do Dolního Žlebu se nejlépe vypravte vlakem. Jede z Děčína hlavního nádraží a cesta trvá okolo patnácti minut. Dojeďte až na konečnou. Do in-line bruslení se pusťte u podjezdu železniční trati nedaleko říčního převozu. Pokud zvolíte k příjezdu vlak, vrhněte se na in-line brusle u podchodu pod tratí, vedle železniční stanice Dolní Žleb. Jde o místo dřívějšího přístaviště parníků.

Německá část trasy

Projedete turistický hraniční přechod a ocitnete se v části německé trasy. Za podjezdem pod tratí spatříte starou pilu Gelobtbachmühle Schöna. Jestliže máte čas a chuť, přerušte trasu a vypravte se podchodem na levé straně (pod železniční tratí). Vystoupáte na svah a spatříte nádherné skalní pískovcové jezírko s malým vodopádem, ležící pod cca 30 m vysokým masivem z pískovce. Jezírko nemá jméno, ale dříve sloužilo k pohánění bývalé pily.

Dolni zleb Krippen 2Od hranice jeďte po asfaltce až do železniční stanice Schöna. Pod nádražím se nachází stanoviště pro motorový převoz přes řeku. Díky němu se lze dostat do obce Hřensko a na druhou stranu Labe. Můžete ho využít například při zpáteční cestě, najíte se v některé z místních restaurací a odjedete do Děčína autobusem popřípadě lodí.

Dále pojedete kolem železniční zastávky Schmilka-Hirschmühle a o několik set metrů dál spočinete u turistického odpočívadla. Pojedete dál okolo několika stavení, zahrádek, restaurací, spatříte i dětské hřiště s prolézačkami, kam můžete zajít se svými nejmenšími pro zabavení. V dálce uvidíte Lilienstein i stožár s věžičkou historického výtahu. Na dětském hřišti jste u cíle, v Krippen.

Délka trasy: V jednom směru ujedete cca 9 km po hladce vyasfaltované cestě. Na trase očekávejte jenom několik přejezdů menších potůčků.

Trasa cesty na mapě

Mapa Decin Krippenzdroj: mapy.cz

Další turistické a cyklistické trasy v okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Kam za výlety?

Znáte taková zajímavá místa jako Lomy Amerika, Koněpruské jeskyně nebo třeba Tetín? Takovéto zajímavosti naleznete v okolí Hradu Karlštejn. Krásná příroda a kousek od Prahy.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi