Cyklistická trasa Sasko – České Švýcarsko

Okružní trasa se začátkem v Bad Schandau přes Prossen a pevnost Königstein až do Děčína a zpět. Po cestě je spousta zajímavostí a míst k prohlídce nebo občerstvení a na své si určitě přijde každý.

Bad Schandau 2

Bad Schandau – Prossen – Königstein – Nikolsdorf – Bieletal – Rosenthal – Děčín – Prostřední Žleb – nádraží Schöna – Krippen – Bad Schandau

Popis trasy: Jestliže jste se dopravili do Bad Schandau autem, nechte ho na parkovišti Parkplatz am Elbkai u řeky Labe. Okružní trasu začněte v Bad Schandau a přes Prossen se dopravte na pevnost Königstein, kde je možné jít na prohlídku. Pokračujte německým územím až do Schneebergu a posléze se ocitnete na české straně – ve městě Děčín, tady máte mnoho možností občerstvení, zábavy i odpočinku. Zajít lze do zoo, na zámek, do muzea i za pěknými vyhlídkami. Přes Prostřední Žleb pokračujte k nádraží v Schöně a přes Krippen znovu do Bad Schandau.

Délka trasy: Celkem ujedete 55 km po náročné trase, vyžadující na většině úsecích dobrou fyzickou kondici.

Trasa cesty na mapě

Mapa Bad Schandau CSzdroj: mapy.cz

Další turistické a cyklistické trasy v okolí Bad Schandau:

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Kam za výlety?

Znáte taková zajímavá místa jako Lomy Amerika, Koněpruské jeskyně nebo třeba Tetín? Takovéto zajímavosti naleznete v okolí Hradu Karlštejn. Krásná příroda a kousek od Prahy.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi