Volný čas v Bad Schandau

Chcete se zabavit ve městě Bad Schandau? Velkým fenoménem je zde turistika a cyklistika. V Bad Schandau naleznete hned několik možností se vydat na úchvatnou trasu po krásách Saského Švýcarska.

Hora Lilienstein

Doporučujeme výlet na Lilienstein

Údolí Labe a Křinice je protkáno značenými trasami, které stojí za prozkoumání. Stezky ve skalách se řadí k náročnějším, ale je o ně dobře pečováno a budete si pochvalovat jejich údržbu i zabezpečení. Vypravte se i na mohutnou stolovou horu Lilienstein s nádherným výhledem a se zbytky původního hradu. Dopřát si můžete i občerstvení ve zdejším pohostinství, zásobované pomocí lanovky. Spatříte tady 16 m vysoký obelisk a dřevěnou rozhlednu.

Vystup na LiliensteinNa Lilienstein se dostanete z konce obce Bad Schandau. Zůstanete na pravém břehu Labe a po asi 300 m uhnete pravým směrem na Wendischfaehre. Tady odbočíte opět vpravo na kruhovém objezdu ve směr na Plan. V Porschdorfu zvolíte levý směr a pokračujete na Waltersdorf, kde se budete držet směrovek na Ebenheit a Lilienstein. Na Lilienstein se dostanete posléze pěšky po skutečně dlouhých kamenných schodech, buď z jižní nebo severní strany.

Kam za poznáním?

Příznivci muzejních prostorů mohou využít k návštěvě Městskou galerii (Stadtgalerie), Vlastivědné muzeum (Heimatmuseum), Muzeum národního parku (Nationalparkmuseum) nebo Muzeum Friedricha Gottloba Kellera v Krippenu (Friedrich Gottlob Keller-Museum).

Dum Saskeho SvycarskaPro příznivce přírody je ideální navštívit Dům národního parku Saské Švýcarsko. Při prohlídce si vyjasníte některé otazníky týkající se Česko – Saského Švýcarska, zdejšího rostlinstva a živočišstva, historie Labských pískovců. Spoustu informací doplňují experimenty, preparáty a modely. K vidění je mravenčí svět ve třech navzájem propojených skleněných vitrínách. Můžete sledovat život a práci červených lesních mravenců. Prohlídku absolvujete individuálně, ale k dispozici jsou i české texty.

Botanickou zahradu najdete nad lázeňskou léčebnou. K příjemným procházkám využijte lázeňskou čtvrť s parkem v údolí Křinice. Z Bad Schandau vede i Vorařská naučná stezka. Je dlouhá devět kilometrů.

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi