Lázeňství v Bad Schandau

Česky Žandov nebo Žandava zaznamenal největší rozvoj po roce 1730. Tehdy byl v údolí Křinice nalezen železitý pramen a vznikly slavné lázně. Bad Schandau je spojeno s lázeňstvím, o šíření slávy se hlavně zasloužil Dr. Kneipp se svými léčebnými kúrami.

Lazne Bad Schandau

Lázeňské město Bad Schandau

 Do Bad Schandau se vydávají především lidé s nemocemi krevního oběhu a srdce. Nejstarší lázeňské letovisko Německa nepostrádá promenádu. Patří mezi hlavní dominanty městečka. Labská promenáda je dlážděná a táhne se podél toku Labe. Lemují ji lázeňské hotely a penziony. Za lázeňskou promenádou se před vámi odhaluje romantické údolí potoka Kirnitzsch. Právě odtud vyjíždí v pravidelných časech historická elektrická dráha.

Toskana Therme

toskana therme

Lázeňství v Toskána Therme

Současné lázeňství je prezentováno v Toskana Therme Bad Schandau. Termální lázně umístěné hned za českými hranicemi jsou vyhledávané spoustou českých turistů. Rozkládají se na rozloze 1 830 m². Do lázní se dostanete z náměstí – je to odtud 300 m. Připraven je báječný Wellness & Beauty program a Liquid Sound® – jedná se o tekoucí zvuk, koupání při barvách, vůních, tónech a světle. V bazénu i nad bazénem s teplou slanou vodou jsou umístěny reproduktory. Hudbu budete poslouchat ve speciálním chrámu tekoucího zvuku s kupolí s 360stupňovou projekcí snových krajin z barevného světla.

Lázně nabízí něco pro každého

Připravena je spousta atrakcí pro děti i dospělé ve všech věkových kategoriích. Zajděte do vnitřního nebo vnějšího plaveckého bazénu, vyhřívaného bazénu s masážními tryskami. Zabavte se v divoké řece nebo v dětském bazénu se skluzavkou. Relaxujte v saunovém světě s možností finské sauny, sauny se studenou párou, sauny pro začátečníky, saunovací zahrady. Dejte si bylinkovou koupel a posléze se ochlaďte ve studené páře.

Toskana Therme Bad Schandau mají v nabídce i různé masáže ajurvédu, Thalasso nebo koupele s aromatickými oleji nebo v okvětních lístcích růží. Pro extra terapii vyzkoušejte laserovou terapii, sopečné minerální bahno, gymnastiku nebo střídavé sprchy. Pro osoby s problémy se zdravím nabízí Toskana Therme lékařské cvičební terapie.

V areálu nechybí ani možnost se dobře najíst, protože ve vodě vždy snadno vyhládne. Il Ristorante Toskana nabízí chutné středomořské speciality a dle názoru dosavadních návštěvníků se jedná o výborně připravená jídla. Naleznete tady také kavárnu a bistro s venkovní terasou.

A kdy můžete lázně navštívit?

Pondělí – Čtvrtek: 10:00 – 22:00
Pátek a Sobota: 10:00 – 24:00
Neděle: 10:00 – 22:00

Při úplňku jsou lázně otevřeny až do 2 hodin ráno a nabízejí noční program.

Vstupné

Dospělí:   14 € / 2 hodiny, 18 € / 4 hodiny, 24 € / celodenní vstupné
Dítě do 14 let:   7 € / 2 hodiny, 9,50 € / 4 hodiny, 12 € / celodenní vstupné
Každá další hodina:  3 €
Rodinné vstupné:   29 € / 2 hodiny, 38 € / 4 hodiny, 50 € / celodenní vstupné
10 návštěv dospělí:  120 € / 2 hodiny, 150 € / 4 hodiny, 210 € / celodenní vstupné
10 návštěv dítě:   60 € / 2 hodiny, 75 € / 4 hodiny

Rodinné vstupné zahrnuje vstup pro 2 dospělé osoby a jedno dítě do 14 let každé další dítě platí vstupné 4 €

Další informace o lázních Toskana Therme najdete na webových stránkách www.toskanaworld.net.

Bad Schandau na mapě

Nabídka ubytování v okolí


Prohlédněte si naší nabídku ubytování České Švýcarsko. Výběr z přibližně 100 ubytovacích zařízení všech kategorií, od chat, chalup až po rodinné penziony či luxusní hotely. Zažijte tajemství Národního parku České Švýcarsko.

Za poznáním

Zajímavý bývalý lečebný a lázeňský komplex Hospital Kuks můžete navštívit ve Východních Čechách. Kuks, je unikátní barokní památka, hodná to za návštěvu.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

badschandau.cz

Bad Schandau

Bad Schandau - lázeňské město na Labi